← BLOG

Stavba plotu bez betónovania

Rozmýšľate nad novým plotom? Okrem rozhodnutia, či si vybrať pletivo alebo plotové panely je dôležité venovať pozornosť aj základom.

Dobré základy, rovnako ako pri stavbe domu, zabezpečia stabilitu, dlhú životnosť a odolnosť voči zmenám počasia. 

ZÁKLADY BEZ POTREBY BETÓNOVANIA

Betónovanie sa dlho považovalo za jediný spoľahlivý spôsob budovania základov pri stavbe plota. Avšak nevýhodou je, že betón dlho schne a vy musíte čakať kým stvrdne, aby ste mohli pokračovať. Náklady sa navyšujú o čas strávený prácou, čo výrazne predražuje a predlžuje výstavbu plota.

Je tu aj rýchlejšia, kvalitnejšia a dokonca lacnejšia alternatíva, ktorou je zemná skrutka. Vďaka zemnej skrutke je možné postaviť plot bez použitia betónu.

AVŠAK NIE JE SKRUTKA AKO SKRUTKA

Častá obava vyplýva z toho, že zemné skrutky sa môžu zlomiť či deformovať. Je to pravda. Bežné zemné skrutky sú krátke a dostanú sa maximálne jeden meter do pôdy. Plechový závit sa v kamenistom podloží môže časom deformovať.

Avšak my nepoužívame bežné krátke skrutky. Zemné skrutky Urob si sám nie sú obyčajné zemné skrutky. Sú to špecifické vruty vyrobené pre stavbu plotov našou vlastnou technológiou. Na konci majú masívny celokovový odliatok, ktorý v zemi nemá prístup kyslíka a preto časom nezhrdzavie. Dajú sa prevŕtať aj do kamenistého podložia, bažiny či piesočnatého terénu. Ak sa napriek tomu stane, že v náročnom teréne nie je možné dobre vŕtať, slabší stĺpik vieme v špecifických prípadoch ešte priliať betónom.

Stavba plotu je omnoho rýchlejšia, plynulejšia a kvalitnejšia ako pri použití betónu, pretože skrutka sa nachádza hlbšie v zemi. Betónový koláč sa dokáže vykývať, keďže je plytký. Vytvára sa nad ním prstenec, ktorý časom oslabuje stĺpik. Viď obrázok nižšie:

Zaujalo vás to?

Vypočítajte si cenu stavby plota vďaka našej kalkulačke, alebo sa nám ozvite priamo.

STAVBA PLOTU SVOJPOMOCNE

Ak ste domáci kutil a radi by ste si postavili plot sami, máme alternatívu aj pre vás. Moderná doba prináša inovatívne riešenia a plot si môžete postaviť aj sami vďaka špiciam, ktoré jednoducho nasadíte na stĺpik. Špice so stĺpikmi sa dajú využiť aj na pestovanie hrozna apod. Čeky vám to jednoducho vysvetlí v tomto videu. Viac o špiciach a ich využití zistíte tu:

Ak máte pochybnosti, či si postavíte plot sami, alebo to zveriť firme, tento článok je práve pre vás. Dúfame, že vám poskytne potrebné informácie, aby ste urobili tu správnu voľbu.

 
 

CENOVÁ KALKULAČKA

Vyberte si prosím typ plota
Pletivo
Plotový panel

VAŠE PARAMETRE

m
m
m
m
cm
ks
ks

MATERIÁL

Pletivový plot (PVC + Zinok)
Stĺpiky5 ks0,00 €
Pletivo 15 m0,00 €
Napínací drôt30 m0,00 €
Viazací drôt1 ks0,00 €
Napináky4 ks0,00 €
Zemné skrutky5 ks0,00 €
Spolu s DPH 0,00 €

MONTÁŽ

Práca
Práca - plot0,00 €
Logistika
Spolu s DPH0,00 €

Celková cena
vrátane všetkých nákladov:

0,00 € s DPH
(0,00 € bez DPH)

Čo všetko je zahrnuté v cene?

Zaujala Vás táto ponuka?

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Fotografia, PDF, alebo skomprimované fotografie v zip. Veľkosť maximálne 2 MB.

.